5 důvodů, proč se budete do Itálie vracet

Itálie je země, do které se budete chtít vracet – ať už obdivovat neskutečné množství světoznámých památek, nebo si jen tak zalenošit na pláži u azurového moře. A to není vše – v následujícím článku shrneme ty největší lákadla, která do Itálie táhnou turisty z celého světa.
fotka

Jídlo a pití

Samozřejmě, čím také jiným začít – Itálie je proslulá svojí jednoduchou, ale pestrou kuchyní, provoněnou olivovým olejem a čerstvou bazalkou. Stojí za zmínku, že podle jakési legendy se právě v Itálii zrodila pizza. A italské víno má tisíciletou tradici a v menších městech je stále možné koupit domácí víno, které se s největší pravděpodobností připravovalo tak, jako v období Římské říše. A rozepisovat se o zmrzlině, to by bylo asi na větší článek.

Příjemní lidé

Chcete se dorozumět s Italy a neumíte italsky? Poměrně malý problém – rukama a nohama se domluvíte všude. A co víc, lidé jsou opravdu komunikativní, což může být pro středoevropana určitě vítaná změna. A pokud nestojíte o komunikace, jednoduše máte smůlu – Itálie si vás v baru nebo na zastávce jednoduše najde.

Výborná káva

Itálie je také vyhlášena svojí výbornou kávou, kterou si můžete dopřát v kavárnách, kterých je i v malých vesničkách požehnaně, ale také třeba na nádražích a benzinových pumpách – a stále máte téměř stoprocentní jistotu, že se vám do šálku dostane káva prvotřídní kvality. Schválně, kdy jste naposledy pili dobrou kávu na benzinové pumpě, v Česku?

Počasí

Díky skvělému geografickému umístění se Itálie může pyšnit poměrně krátkou zimou a delším létem, které zvláště v jižních částech nabývá téměř afrických rozměrů. A pro milovníky zimy zase nebude problém navštívit některé z vyhlášených lyžařských středisek. Bůh musel umístění Itálie opravdu plánovat!

Historie

Každá, i ta sebemenší vesnička, má svoje historické centrum, které se většinou pyšní majestátním kostelem, anebo alespoň malebnou kapličkou. Ty jsou provoněny všudypřítomným kadidlem, neboli esencí, která vzniká při pálení ztvrdlé cedrové pryskyřice. Ve městě jsou pak většinou alespoň dvě anticky zdobené kašny.