Dolomity – chlouba italských Alp

Dolomitský horský masiv, který je součástí italských Alp se nachází na severovýchodě Itálie. Rozloha Dolomit je 4750 km2 a jejich nejvyšším bodem je hora Marmolada s nadmořskou výškou 3343 m. Tato oblast ročně láká statisíce turistů, jezdících do hor za zimními radovánkami.

Aktivity pro každého

Dolomity jsou ideálním místem pro pěší turistiku, zimní sporty, trekking a spoustu dalších aktivit. Oblast je protkána různě obtížnými turistickými stezkami a velmi oblíbenými cestami, tzv. ferátami, které jsou zajištěné a umožňují pohyb v jinak nepřístupném horském terénu.

Překrásná příroda

Na území Dolomit můžete obdivovat snad všechny typy horské krajiny. Najdete zde údolí se zelenými horskými loukami i skalní masivy s ledovci. Největší řekou, která tudy protéká, je řeka Adige a další dvě řeky (Piava a Reinz) Dolomity ohraničují. Pohoří se rozkládá na území italských provincií Belluno, Trento a Bolzano. V celém masivu je nádherně zachovalá příroda a zajímavě tvarované hory. Pohoří se skládá s několika menších horských skupin a typickým prvkem jsou ostré skalní štíty, věžovité vrcholky hor a rozeklané hřebeny. Překrásná a zajímavá je také místní flóra a fauna. Nachází se zde mnoho ohrožených druhů, které zde našly své útočiště. Patří mezi ně například medvěd hnědý, kamzíci, kozorožci či svišti.

Jedno z překrásných panoramat Dolomit

Jedno z překrásných panoramat Dolomit