Italské letovisko Gargano – místo plné zážitků

Ostruha alpské boty – tak přesně takto se Garganu díky svému umístění přezdívá. Proč se stalo oblíbeným cílem turistů z celého světa Vám pomůže odhalit tento článek.

Izolované místo

Gargano žilo dlouho v naprosté izolaci. Jediná spojka s okolní civilizací byli malé skupinky poutníků do Monte Sant‘ Angelo. Gargano si díky tomu uchovalo svoji původní, starověkou tvář. Při návštěvě některých vesniček si opravdu budete připadat, že se tu čas zastavil.

Jeskyní chrámy

Ano, oblast Gargana se nápadně liší od ostatních přímořských oblastí, a to svoji rozmanitostí – najdeme zde hornatá území, ale i písčité pláže, a to v těsném sousedství. Velikou atrakcí jsou jeskyní dómy – jakési přírodní chrámy, které jsou dostupné pouze a jenom z moře. Uvnitř nich se díky lomům světla ve vodě můžete kochat překrásnou světelnou přehlídkou – pokud se do Gargana chystáte, jeskyně rozhodně nesmíte vynechat! Zajímavé jsou také skalní průrvy, které působí jako obrovská okna.

Typická skalní průrva ve skalisku

Typická skalní průrva ve skalisku

Moře jako nikde jinde

A každá pláž trochu jiná – některé jsou jen maličké, několik desítek metrů dlouhé, jiné jsou zase neskutečně široké, třeba i několik kilometrů. V drtivé většině jsou od sebe pláže rozdělené strmými skalisky. Písek na plážích je až na výjimky velmi jemný a světlý. Moře je naprosto ideální pro děti a neplavce, vstup do něj je vždy pozvolný a můžete si být jistí, že v něm nejsou žádní nebezpeční živočichové (žahavé medúzy, rejnoci, …). Stejně jako i jiným plážích Itálie jsou pláže veřejné, tzv. Lido, a pláže soukromé. Soukromé pláže zpravidla mají svůj vlastní bar a diskotéku.