Italské trhy – záruka čerstvosti a kvality

Ve většině italských měst jsou trhy, pořádané alespoň jednou týdně samozřejmostí. Jen procházka po takovém tržišti je zážitek sám o sobě. Překřikování prodavačů, stánky s italskými specialitami, místními sýry a uzeninami, jejichž libou vůni ucítíte už z dálky. Nabídka zboží na místních trzích je vskutku pestrá. Můžete si zde obstarat klasické potraviny, čerstvé ovoce a zeleninu, květiny, ryby, oblečení, boty, suvenýry, voňavky, ale i plážové vybavení, hračky nebo nábytek. Jídlo je zpravidla kvalitnější a levnější než v kamenných obchodech, ale opatrně s nákupem oblečení. U značkového zboží se bude s největší pravděpodobností jednat o falzifikáty.

Rozmanitost trhů

Italové rozlišují trhy místní – Mercato Rionale a trhy obecní – Mercato Comunale. Trhy obvykle migrují, a proto jsou v každém městě jiný den. Ve větších městech se pak zpravidla nachází zastřešená tržnice – Mercato al Coperto, kde koupíte většinou jen ovoce, zeleninu a klasické potraviny. Rybí trhy – Mercato Ittico nebo Mercato del Pesce byly odedávna obyčejně jen v pobřežních městech, v blízkosti přístavu. Dnes je můžete samozřejmě najít i v oblastech, které jsou od pobřeží vzdálenější. Zakoupíte v nich ryby a jiné mořské plody.

Nepřeberné množství ovoce a zeleniny

Nepřeberné množství ovoce a zeleniny

Smlouvat o cenu?

Rozhodně ano! Pokud se alespoň trochu vyznáte v cenách, rozhodně se (stejně jako například v některých afrických zemích) smlouvat vyplatí.