Limone – město citronů

Limone sul Garda je malebné městečko, které se nachází na úpatí Dolomit u jezera Lago di Garda. Město je jakoby zakouslé do skalního masivu a svažuje se směrem k azurovému jezeru. Pokud při výběru dovolené dáváte přednost klidnému prostředí, pohodové a příjemné atmosféře, Limone pro vás bude to pravé ořechové.

Čeká na vás okouzlující městečko s původní zástavbou a domácími obyvateli, kteří jsou velmi přátelští a komunikativní. Kamenné domky, dlážděné uličky se spoustou stánků a obchůdků a krásné pláže s výhledem na majestátní hory vás jistě uchvátí.
Jak již napovídá samotný název, městečko i jeho okolí je proslulé pěstováním citrusovníků. A je to vidět opravdu na každém rohu. Místní obyvatelé jsou na tuto tradici náležitě pyšní a prodávají turistům rozličné suvenýry s citronovou tematikou. V místních obchůdcích můžete zakoupit například citronovou pálenku nebo nádobí, zástěry, popelníky či magnetky s obrázky citronů.

Všudypřítomné citrony ve městě Limone

Všudypřítomné citrony ve městě Limone

Zázračné město

V roce 1979 proslavila městečko Limone jedna zvláštní příhoda. Lékaři z Milána tehdy prováděli rutinní lékařskou prohlídku jednoho z limonských obyvatel, při níž u pacienta objevili velmi vysokou hladinu cholesterolu. Překvapivě však pacient nevykazoval žádné příznaky ani nemoci, které by bylo možno za normálních okolností očekávat. Lékaři tento zvláštní jev dále zkoumali a zjistili, že další tři členové pacientovy rodiny a nakonec i velká část obyvatel Limone vlastní určitý druh proteinu, který zřejmě rapidně snižuje riziko kardiovaskulárních onemocnění a obyvatelstvo je tedy proslaveno svojí dlouhověkostí.

Pohled na moře z městečka Limone

Pohled na moře z městečka Limone

Autokemp? Proč ne.

V blízkém okolí městečka se nachází několik autokempů, které jsou nečekaně komfortní. Nachází se v hájcích, které zajišťují příjemný stín v parných letních dnech, jsou blízko od obláskové pláže a navíc mají překrásné bazény s mozaikami, jak jinak než s motivy citronů.