Mattinata – město mezi horami

Přímořské letovisko Mattinata se nachází stejně jako například město Manfredonia na jižním pobřeží Garganského poloostrova. Toto starobylé město se nachází na dvou kopcích nad olivovým údolím, ze tří stran je obklopeno horami (Monte Saraceno, Monte Sacro a Monte Sant´Angelo) a z východní strany se svažuje k moři, od kterého je vzdáleno asi jeden a půl kilometru.

Pohled na jednu z mnoha pláží Mattinati

Pohled na jednu z mnoha pláží Mattinaty

Město mnoha kouzel

Město bylo osídleno již ve starověku, což dokazují pozůstatky staveb z dob císaře Augusta a sloužilo především jako město přístavní. Dnes je Mattinata spíše poklidnou destinací, vybízející k prázdninovému pobytu. Návštěvníkům nabízí příjemnou pěší zónu s mnoha obchůdky, restauracemi a příjemnými kavárničkami. Na nedaleké oblázkové pláži jistě oceníte krásně čisté moře a pro Gargano tak typické vápencové skály. Dále se vám nabízí možnost využít některou ze zdejších vodních atrakcí a zapůjčit si šlapadlo, motorový člun nebo vodní skútr.

Tipy na výlet

  • Mořské jeskyně – v okolí města se nachází spousta krásných zátok s úchvatnými vápencovými útvary, zátoky jsou ideální pro potápění i klidnou rekreaci na pláži.
  • Tremitské ostrovy – určitě si naplánujte výlet na tyto překrásné panenské ostrovy, kde můžete vyzkoušet potápění v křišťálově čistém moři s bohatou mořskou faunou.
  • Foresta Umbra – krásná nedotčená příroda, rozmanité druhy rostlin i stromů, dančí obora a příjemné turistické stezky – to vše přímo vybízí k návštěvě tohoto půvabného lesa v srdci Gargana.