Miláno – dynamické a moderní

Miláno je druhé největší město Itálie, zároveň je také velmi významným obchodním a průmyslovým evropským centrem. Snad každému se při vyslovení názvu Miláno vybaví luxusní móda a vytříbený vkus italských módních návrhářů. Miláno je zkrátka pulzující moderní město, dynamické a lákavé oslnivým leskem výkladních skříní.

Nádech minulosti

Miláno samozřejmě není jen moderní metropole, jsou zde i nádherné historické budovy, které stojí za to vidět. Je to zejména milánská gotická katedrála, na kterou jsou místní obyvatelé náležitě pyšní. Stavba katedrály, které v Miláně neřekne nikdo jinak než „Duomo“, započala v roce 1386 a velmi bizarní fakt je, že stavba pokračovala až do dvacátého století. Poslední stavební úpravy byly provedeny v roce 1965. Mezi další významné milánské náboženské stavby jistě patří Santa Maria delle Grazie, kde je možno obdivovat mistrovskou fresku od Leonarda da Vinci, slavnou Poslední večeři.

Katedrála "Duomo"

Katedrála „Duomo“

Velkolepé Castello Sforzesco

Další perlou tohoto velkolepého města je jistě Castello Sforzesco – hrad, který nechal postavit v 15. století milánský vévoda Francesco Sforza. Dnes hrad slouží jako umělecká galerie, kde můžeme mimo jiných vzácností obdivovat poslední Michelangelovu sochu zvanou Pieta Rondanini. Tato socha je nedokončená a Michelangelo ji původně zamýšlel jako svůj náhrobek.
Hrad je obklopen krásným parkem s několika jezírky a přímo vybízí k příjemné procházce nebo odpočinku na trávě. Je to také místo, kde můžete o víkendech spatřit mladé obyvatele Milána, kteří sem chodí běhat, relaxovat nebo prostě jen popíjet s přáteli.

Pasáž Vittorio Emanuele II

Mezi zajímavé pamětihodnosti města také patří pasáž Vittorio Emanuele II, která se nachází na stejném náměstí jako katedrála. Dnes slouží jako exkluzivní nákupní centrum a je jednou z nejstarších nákupních pasáží vůbec.

Něco pro labužníky

Miláno má, jako každé italské město nebo kraj své gastronomické speciality. Při návštěvě města nesmíte vynechat ochutnávku sýru „gorgonzola“ nebo „salame milanese“.