Moře a pláže Gargánského poloostrova

Dlouhé pláže, skryté zátoky, skalnaté útesy. Na poloostrově Gargano si každý přijde na své! Jednotlivé pláže se od sebe samozřejmě liší, některé jsou velmi malé a intimní – dlouhé jen několik metrů, jiné jsou zas dlouhé i několik kilometrů a bývají vybavené slunečníky, hospůdkami, sportovními areály a půjčovnami loděk, šlapadel a člunů. Pláže jsou od sebe většinou odděleny mohutnými skalními útesy, poloostrov je totiž tvořen vápencem, který je na pobřeží zformován do roztodivných útvarů.

Mořské skalní dómy

Asi největší atrakcí jsou mořské jeskynní chrámy, které jsou přístupně jedině z moře. V těchto skalních dómech, jejichž stropy jsou vysoké až 50 metrů, můžete pozorovat úchvatnou hru barev a tvarů, způsobenou odrazy mořské hladiny na běloskvoucích vápencových skalách. Nejvíce skalních systémů se nachází v okolí města Vieste a jejich prohlídku je možné absolvovat jedině na člunu. Pobřeží je zde poněkud členitější a je zde tedy větší množství kratších pláží.

Typické skalní průrvy

Typické skalní průrvy

Pláže písčité i oblázkové

Pláže jsou zde převážně písčité a jsou tvořeny velmi jemným zlatavým pískem. Je pro ně typický pozvolný a bezpečný přístup do moře, který ocení nejen maminky s dětmi a neplavci. Moře je jak u písčitých, tak na oblázkových plážích průzračně čisté a vhodné pro potápění, protože zde nežijí žádní nebezpeční živočichové.