Peschici – perla Gargana

Toto malebné městečko leží, jako spousta dalších měst na poloostrově Gargano, na skále tyčící se nad azurovým Jaderským mořem. Peschici patří spolu s městem Vieste mezi nejkrásnější a nejnavštěvovanější destinace poloostrova a po přečtení tohoto článku jistě pochopíte, proč tomu tak je.
Město je vystavěno na 90 metrů vysoké skále, pod kterou se nachází mořská jeskyně. Tato původně rybářská osada se starobylým centrem skýtá mnoho příjemných míst k letní relaxaci. V křivolakých uličkách se nachází příjemné kavárničky a restaurace, malá náměstí, rozkošné bílé domky – tak typické pro celý region – a pod městem pak najdete překrásné písečné pláže a křišťálově čisté moře s mnoha zátokami a vápencovými jeskyněmi. Příroda je zde nedotčená, právě díky faktu, že se město nachází v národním parku Gargano. Ve městě žije asi 5 tisíc obyvatel, toto číslo se ovšem v letních měsících výrazně zvýší.

Typická ulička v Peschici

Typická ulička v Peschici

Něco málo z historie

První zmínky o městě pochází již z 9. Století. V průběhu staletí pak město čelilo mnoha nájezdům a bylo osídleno například Normany či Aragonci. V 16. století pak město čelilo armádě Turků a na obranu proti nim bylo tehdy vystavěno deset strážných věží kolem pobřeží, z nichž některé dodnes stojí a nabízí úchvatný výhled na pobřeží.

Místní gastronomie

Městečko se pyšní výrobou vlastních produktů, jejichž ochutnávku nesmíte vynechat! Jedná se především o místní likér Limoncello, který se vyrábí z citronů a obsahuje kolem 30 % alkoholu. Dále pak ochutnejte sýr Scamorza nebo místní těstoviny Orecchiette.