Rodi Garganico

Toto malé město, které obývá přibližně 3700 obyvatel, se nachází v severní části poloostrova Gargano jen nedaleko slaných jezer Lesina a Varano. Rodi Garganico je známé hlavně kvůli pěstování citrusových plodů, a to již od dávného středověku. Typické místní odrůdy jsou například pomeranče Arance del Gargano nebo citrony Femminiello. Město bylo založeno již v 8. století př. n. l. jako řecká kolonie a v průběhu staletí bylo okupováno Ostrogóty, Saracény či Benátčany.

Příjemné koupání i procházky po okolí

Rodi Garganico je příjemné přímořské letovisko s několika dlouhými plážemi, které se rozprostírají jak na sever, tak na jih od města. Moře je zde krásně čisté, mělké a bez medúz či mořských ježků.
Tato původně rybářská vesnička se časem rozrostla v menší město, na které dnes navíc navazuje další přímořské letovisko Lido del Sole, do kterého si můžete udělat příjemnou procházku.

Tipy pro volný čas

Historické centrum města je velice dobře zachované a můžete zde navštívit například kostely San Nicola di Mira, Madonna della Libera nebo Chiesa San Pietro. Na místním náměstí Piazza Rovelli se za letních večerů konají různé zábavné programy, které si určitě nenechejte ujít. Za dobrého počasí můžete spatřit siluetu <O malebná zákoutí na Rodi Garganico není nouze O malebná zákoutí na Rodi Garganico není nouze[/caption]a href=“http://extraitalie.cz/tremitske-ostrovy-poklad-jaderskeho-more/“ title=“Tremitské ostrovy – poklad Jaderského moře“>Tremitských ostrovů, na které z místního nově vybudovaného přístavu každý den vyplouvá loď.