Sirmione – kouzelné město na poloostrově

Toto malebné italské městečko se nachází na jihu jezera Lago di Garda. Centrum se rozkládá na čtyřkilometrovém poloostrově a obývá jej asi 7500 lidí. Sirmione je velmi oblíbenou turistickou destinací a při čtení o něm jistě brzy pochopíte proč tomu tak je.

Historické městečko s hradem a termálními lázněmi

Poloostrov byl osídlen již v 5. tisíciletí př. n. l., město na něm bylo vybudováno až v 1. stol. př. n. l. a v 5. století se opevněné město dostalo pod kontrolu měst Verony a Bresci. V období pozdního středověku se město stalo důležitou pevností rodu Scaligeri díky své výhodné strategické pozici. Z této doby také pochází jedna z nejvýznamnějších památek města Castello Scaligero, z jehož věží, z nichž nejvyšší dosahuje 37 metrů, je překrásný výhled na městečko i jezero.

Castello Scaligero

Castello Scaligero

Zdravodárné lázně

Sermionské lázně se nachází přímo na břehu jezera Lago di Garda. Termální voda má teplotu 69°C a má výborné účinky na ozdravení pokožky, snižuje vysoký krevní tlak a je možné navštívit jak vnitřní tak venkovní bazény nebo vířivky.

Prastará římská vila

Další významnou památkou je římská vila Grotte di Catullo, postavená koncem 1. století př. n. l. Jedná se o komplex téměř dvouhektarové výměry a nyní slouží jako archeologické naleziště. Byla vystavěna významnou veronskou rodinou Valerii a údajně v ní přebýval i slavný římský básník Catullus, autor citátu „Nenávidím a miluji. Možná se ptáš, proč tak činím? Nevím. Ale cítím, že tomu tak je, a mučím se.“