Tremitské ostrovy – poklad Jaderského moře

Jedná se o celkem pět nádherných ostrovů v Jaderském moři, které se nachází severně od poloostrova Gargano. Stejně jako například ostrov Elba vás Tremitské ostrovy jistě uchvátí svojí krásou a čistotou moře. Název ostrovů vznikl od slova tremolanti, což v překladu znamená otřesy. Jméno ostrovů tak odkazuje na časté zásahy oblasti zemětřesením. Ostrovy spadají pod oblast Apulii a jsou součástí národního parku Gargano. Můžete zde obdivovat civilizací neporušenou krajinu s průzračným azurovým mořem, překrásnými mořskými jeskyněmi a rozkošnými malými plážičkami.

Pláž San Domino na Tremitských ostrovech

Pláž San Domino na Tremitských ostrovech

Isole Tremiti – chlouba Gargana

Dva větší ostrovy – San Domino a San Nicola jsou osídleny a žije na nich přibližně 350 obyvatel. San Domino je z ostrovů největší a nachází se na něm veškerá ubytovací kapacita ostrovů. Nachází se na něm bujná vegetace, soustřeďuje na svém území hotely a bungalovy a je centrem turistického ruchu. Ostrov San Nicola má zcela jiný charakter. Ostrov je správním centrem Tremitského souostroví a je to vlastně jedna velká pevnost. Tato pevnost bývala dříve klášterem a je zde pohřben mnich Nicolò, po kterém je ostrov pojmenován. Na jeho nejvyšším místě se nachází kostel Santa Maria a Mare z 15. století a nabízí se nám odtud nádherný výhled na ostatní ostrovy. Ostrovy Cretaccio, Pianosa a Capraia jsou malé a neosídlené.

Střípky historie

Ostrovy byly osídleny již ve 4. století př. n. l. a později sloužily především k deportaci vězňů. Byla zde například vězněna neteř římského císaře Augusta.