Vico del Gargano – městečko lásky

Toto rozkošné město, přezdívané také „městečko lásky“, je usazené na pahorku ve výšce 445 metrů nad mořem. Od mořského pobřeží je vzdáleno asi 7 kilometrů a obývá ho téměř 8 tisíc obyvatel. Je považováno za jedno z nejhezčích měst v Itálii a na Gargánu obecně. V následujících odstavcích se dozvíte proč tomu tak je.

Uličky Vica del Gargana jsou opravdu úzké

Uličky Vica del Gargana jsou opravdu úzké

Překrásná krajina a romantické prostředí

Půvab tohoto malého města se starobylými zděnými domky je umocněn jeho výjimečným umístěním. Vico del Gargano se totiž nachází v panenské přírodě – v srdci Národního parku Gargano, velice blízko tajemného lesa Foresta Umbra. Ve městě se nachází spousta kostelíků a překrásný normansko¬-aragonský hrad. A ptáte se proč „městečko lásky“? V centru se totiž nachází Via del Bacio neboli ulička polibků, která není široká víc než 50 centimetrů a dlouhá je celých 30 metrů. Tato intimní ulička přímo vybízí k romantickým zastavením a její návštěva je snad povinností každého zamilovaného páru!

Tip na krásný výlet

Jen 7 kilometrů od Vico del Gargano se nachází přímořské letovisko San Menaio, které spadá pod obec Vico a obývá ho pouze 200 obyvatel. Letovisko vzniklo z původní rybářské osady mezi citrusovými hájky a uchvacuje návštěvníky svými plážemi se světle zlatavým pískem a azurovým mořem. Pobřeží je rozděleno na čtyři pláže, z nichž je jedna oblázková a přístupná pouze z moře. Nejvýznamnější památkou této obce je strážní věž, která byla postavena ve 14. století. Naproti ní se pak nachází malý kostelík San Antonio ze 17. Století.