Vieste – jedno z nejkrásnějších měst Gargana

Ozdobou celého Gargana jsou starobylá městečka, která jsou na pobřežních skalnatých útesech navlečena jako korálky na šňůrce. Když se procházíte jejich úzkými uličkami, které jsou lemovány kouzelnými kamennými bílými domky, dýchne na vás atmosféra dávných dob.

Noční Vieste - perla Gargána

Noční Vieste – perla Gargána

Kouzelné rybářské městečko

Mezi vůbec nejkrásnější města garganského poloostrova patří bezesporu malebné městečko Vieste, které se rozkládá na jeho východním pobřeží na malém skalnatém poloostrově. Slibované bílé domky a úzké uličky jsou tu všude a vůbec celá atmosféra tohoto rybářského městečka je okouzlující. V okolí se nachází spousta olivových plantáží a příjemných kempů. Trhy jsou ve Vieste konány každé druhé pondělí v měsíci a pokud jste milovníci mořských plodů, nesmíte zapomenout navštívit také místní rybí trh! Dnes již toto dříve rybářské město žije především z turismu.

Co nezapomenout navštívit

Tak především je to pevnost, kterou nechal postavit Fridrich II. na nejvyšším místě poloostrova, ze které je přímo úchvatný výhled na pobřeží. Uvnitř hradu dnes sídlí armáda a interiéry jsou veřejnosti nepřístupny.

Tragický příběh lásky

Dále nesmíte vynechat návštěvu místní 10 km dlouhé pláže, jejíž dominantou je bílý,
25 m vysoký vápencový monolit, přezdívaný Pizzomunno neboli Vrchol světa. Podle legendy zde žil urostlý rybář Pizzomunno, který byl zamilován do dívky Cristaldy. Žárlivé mořské sirény ho ale chtěly jen pro sebe a když je mládenec odmítl, jeho dívku unesly do moře a rybáře samotného proměnily ve skálu.